Apie Nacionalinį Kauno dramos teatrą

Nacionalinis Kauno dramos teatras – seniausias profesionalus teatras Lietuvoje, veikiantis nuo 1920 metų gruodžio 19 dienos. Teatro repertuarą sudaro klasikinės, nacionalinės dramaturgijos pastatymai, o taip pat ir eksperimentiniai postdraminiai kūriniai. Pastaraisiais metais sėkmingai bendradarbiaujama su užsienio kūrėjais iš Slovėnijos, Vengrijos, Norvegijos, Sakartvelo, Vokietijos, Latvijos, Liuksemburgo, JAV, Estijos ir kitų šalių.

Per ilgus gyvavimo metus profesionaliosios dramos lopšys išgyveno skirtingą vardų kaitą. 2012 m lapkritį už nacionalinės dramaturgijos puoselėjimą, nuoseklią edukacinę veiklą ir išskirtinio kūrybinio braižo repertuarą teatrui suteiktas nacionalinio teatro statusas, todėl šiuo metu vadinasi Nacionaliniu Kauno dramos teatru.

Šio teatro istorija ir dabartis pažymėta iškilių režisierių: H. Vancevičiaus, J. Jurašo, J. Vaitkaus, G. Padegimo, G. Varno vardais. Taip pat teatre aktyviai ir produktyviai kuria ir savo sumanymus realizuoja jaunosios kartos režisieriai: A. Jankevičius, A. Areima, V. Bareikis, A. Gornatkevičius, K. Gudmonaitė, A. Obcarskas ir kiti. Teatro trupę sudaro 40 aktorių, taip pat dirba kviestiniai, nepriklausomi aktoriai.

Nuo 1959 m. teatras įsikūręs buvusiame kino teatro „Metropolitan“, Art Deco stiliaus pastate, datuojamame 1928 m. Šiuo metu teatro pastatas iš vidaus atsinaujinęs ir pakitęs po rekonstrukcijos, tačiau nepraradęs senosios teatro auros. Žiūrovus pasitinka atnaujintas interjeras, naujos vaidybinės erdvės, kavinė. Didžiosios scenos fojė pritaikyta dailės darbų eksponavimui. Rekonstravus gamybos cechus, didžiąją sceną, modernizavus scenos įrangą, garso, apšvietimo sistemas, įrengus funkcionalią repeticijų salę, teatras vadinamas vienu moderniausiu Baltijos šalyse.

Šiuo metu teatro pagrindiniame pastate ir mažųjų scenų kiemelyje veikia šešios scenos: Didžioji ir Mažoji scenos, Rūtos salė, Ilgoji, Tavernos, Parketinė. Per vieną kūrybinį sezoną Nacionaliniame Kauno dramos teatre įvyksta apie 350 renginių, apsilanko apie 60 000 žiūrovų. Sezono metu žiūrovai pakviečiami į 6-8 premjeras, vyksta edukacijos, festivalis jaunimui „Nerk į teatrą“, rengiami tarptautiniai projektai.

Spektakliai rodomi su titrais anglų kalba, taip pat pritaikomi žmonėms su regėjimo ir klausos negalia.

Aktyvus teatro sezonas prasideda rugsėjį ir baigiasi birželį.

NACIONALINIS KAUNO DRAMOS TEATRAS

Žiūrėti video

Teatro Istorija

Skaityti daugiau

Teatro Archyvas

Skaityti daugiau

Dovanų kuponas

Tai geriausia dovana! Jums pakanka žinoti, kokią sumą norite padovanoti, o spektaklį galės išsirinkti pats žmogus. Dovanų kuponą galima išsikeisti į spektaklio bilietus kasoje ir inetrnetu, likutį pasilikti kitam apsipirkimui, o trūkumą – primokėti.

Daugiau

Teatro veiklos

Prieinamumas

Daugiau
Nerk i teatra festivalis

Festivalis

Daugiau
Skip to content
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.