Renginiai 2023 gruodžio 2 d.

Abejingų nepaliekanti tarpdisciplininė premjera „Snieguolė“: apsilankė kviestiniai svečiai

Gruodžio 2 dieną Nacionaliniame Kauno dramos teatre gausi publika rinkosi į premjerą „Snieguolė“. Ją pristatė iš Kauno kilusi tarptautinę karjerą pasiekusi tarpdisciplininė menininkė Gintarė Minelgaitė-Duchin, gerai žinoma Dr. GoraParasit slapyvardžiu. Tai pirmas menininkės darbas instituciniame teatre ir pirmasis tokio didelio masto kūrinys scenai, susidedantis iš filmuotų ir ekspresyvių vaidybinių scenų.

Daugumai nuo vaikystės į vaizduotę ar atmintį įsirėžusi brolių Grimų pasakos herojai Gintarės Minelgaitės-Duchin versijoje nusikrato Disnėjiškos animacijos žėručių ir virsta šiuolaikiniu mitu, kurį menininkė interpretuoja tirpstančių ledynų fone. Veiksmas vyksta dabartyje ir keliasi į ateitį. Spektaklyje yra Snieguolė-Grimm Everice, snieguolės motina ir tėvas, piktoji pamotė Cypress Everice ir nykštukai, kurie yra mokslininkai, kovojantys už ledynkalnį nr. 4422. Svarbų vaidmenį atlieka spektaklio veikėja-pasakotoja Gaia Steel – aplinkosaugos dominantė („environmental dominatrix“) ir Klientas. Šie herojai įkūnija skirtingus visuomenės narių archetipus ir atspindi jų psichologines pažeidžiamybes. „Spektaklyje keliu mito klausimą, nes manau, kad mitai gali būti perpasakojami ir šiuolaikiniame kontekste. Taip pat jame telpa klimato kaitos kontekstas ir vienas kito negirdėjimas. „Snieguolėje“ man labai svarbus lyčių lygybės klausimas, – kalbu apie žmonių pasirinkimą būti vienokiu ar kitokiu, bet būti savimi ir būti priimtu. Ir galiausiai kalbu, kad nėra tik blogio ir tik gėrio, nėra juodos ir baltos pusės, yra labai komplikuoti pasaulio santykiai, labai komplikuota sistema. Visame tame palieku sau viltį, kad vis dėlto gėris laimės“, – temų įvairovę apibūdino menininkė.

Tarpdisciplininį spektaklį kūrė garso menininkė, kompozitorė Sandra Kazlauskaitė, šviesų dailininkas Paulius Varonenka, choreografė Ema Senkuvienė, videografas Edgaras Jocius ir  kameros ir montažo asistentė Laura Pociūtė. Taip pat spektaklyje dalyvauja NKDT aktoriai, masinėse scenose veikia VDU šokio ir teatro pedagogikos studentai, KTU teatro studijos „44“ nariai. Spektaklyje išvysime iš Berlyno atvykusią teatro bei kino aktorę Susaną AbdulMajid. Kinematografinėse scenose bus galima atpažinti ir teatro darbuotojus.

Ir nuo šiol bus tik dar karščiau…

Spektaklis skirtas suaugusiems.

Mariaus Uldukio nuotraukos

NKDT generalinis direktorius Egidijus Stancikas ir Estijos ambasadorius Lietuvoje Kaimo Kuusk su sutuoktine  Ene Mii

NKDT generalinis direktorius Egidijus Stancikas ir verslininkas Arūnas Martinkevičius

Kompozitorė Sandra Kazlauskaitė

Solistas Mindaugas Jankauskas ir ponia Nerija Kasparas

MO muziejaus vadovė Milda Ivanauskienė su sutuoktiniu

Svečiai

Dovanų kuponas

Tai geriausia dovana! Jums pakanka žinoti, kokią sumą norite padovanoti, o spektaklį galės išsirinkti pats žmogus. Dovanų kuponą galima išsikeisti į spektaklio bilietus kasoje ir internetu, likutį pasilikti kitam apsipirkimui, o trūkumą – primokėti.

Daugiau
Skip to content
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.