Be kategorijos 2024 balandžio 19 d.

14-tasis „Nerk į teatrą“ kviečia dalyvauti interaktyviame veiksme

Tarptautinis edukacinis festivalis „Nerk į teatrą“ šiemet Nacionaliniame Kauno dramos teatre vyks jau 14-tą kartą ir tęsis nuo balandžio 25 d. iki birželio 14. Programoje – 50 edukacijų, dvi premjeros, 8 spektakliai – 4 užsienio trupių, o visas teatrinis vyksmas dedikuojamas bet kokio amžiaus žiūrovui tinkančiam interaktyvumui.

Daug veiksmo ir interaktyvumo

Šiemetinis festivalis siūlo itin plačią programą, todėl nuspręsta edukacijas ir spektaklius parodyti ne per keturias intensyvias dienas, kaip anksčiau, bet išplėsti festivalio laiką iki vasaros. Tokiu būdu patogiau atvykimą į teatrą planuoti šeimoms, mokykloms, o organizatoriams – išplėtoti gausią programą.

Festivalis turi ir išskirtinę temą –– interaktyvumą (pernykščiame festivalyje karaliavo garsas). Prie 2024 m. programos sudarymo prisidėjo vengrų teatro menininkas Gáboras Takácsas, Káva Dramos/Teatro švietimo asociacijos (Káva Drama/Theater in Education Association) vadovas, aktorius, dramos mokytojas. Pastaruosius 20 metų jis kuria demokratinį teatro žanrą, kurio pagrindinės sąvokos yra interaktyvumas, partnerystė, temų įvairovė, dalyvavimas, kritika ir klausimų kėlimas.

„Interaktyvaus teatro pagrindas – žiūrovas kaip bendraautorius, darantis įtaką spektaklio turiniui ir /ar formai. Tačiau kiekvieno mūsų programos spektaklio tikslas – vis kitoks. Vieni spektakliai kvies žaisti, kiti – pasidalinti patirtimi. Interaktyvaus spektaklio patirtis bus visiškai unikali, juk jį čia ir dabar kūrėte jūs pats“, – teigia festivalio laukimu gyvenanti jo koordinatorė Valdonė Talutytė-Masienė.

Festivalio atidarymas vyks balandžio 25 dieną ir šia proga numatytas šokio kompanijos „Ulna“ teatro prieigose pasirodymas ir atvira ekskursija nuo 12:30 iki 15:00 val.  Teatras atvers ne tik paradines duris, pro kurias paprastai žiūrovai užeina į teatrą, bet ir daugybę vidinių durų, kurias varsto tik teatro darbuotojai. Lauks unikali galimybę pasivaikščioti po didžiulį scenos meno fabriką, pamatyti jo užkulisių erdves, įrangą ir techniką, stebėti įvairių skyrių darbuotojus jų darbo metu. Vaikščiodami po teatrą, susipažinsite su vaizdo ir garso raiška, aplankysite dekoracijų gaminimo dirbtuvę, grimo kambarius, o jei pasiseks, galėsite stebėti štangų šou didžiojoje scenoje. Jūsų laukia netikėtumų, žaidimų ir siurprizų kupinas maršrutas po teatro šalį. Festivalis „Nerk į teatrą 2024“ atveria teatrą visiems, norintiems jį tyrinėti, pažinti ir pamėgti. Festivalio programa www.nerkas.lt

Taip pat festivalio metu prie teatro ir požeminėj perėjoje bus galima interaktyviai išbandyti festivalio atributą – dviračio pedalais „užvedamą“ skalbimo mašiną.

NKDT informacija

Dovanų kuponas

Tai geriausia dovana! Jums pakanka žinoti, kokią sumą norite padovanoti, o spektaklį galės išsirinkti pats žmogus. Dovanų kuponą galima išsikeisti į spektaklio bilietus kasoje ir internetu, likutį pasilikti kitam apsipirkimui, o trūkumą – primokėti.

Daugiau
Skip to content
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.