Nacionalinis Kauno dramos teatras

Mathias Malzieu

Mechaninė širdis

Dviejų dalių spektaklis (N-10)

Pirma, širdis nėra laikrodis. Antra, bet ir ji kartais genda – sustoja, persisuka, tiksi vietoje. Trečia, niekada, niekada, niekada nebijok šių sugedimų. Nes tik tuomet viską sprogdinantis, įsimylėjusios tavo širdies pulsas leis pajausti, kad tu esi… gyvas.


Įsigykite bilietus

Šiuo metu bilietai neparduodami

Iš prancūzų kalbos vertė Ina Pukelytė

Mathias Malzieu kūrinio „Mechaninė širdis“ interpretacija – tai netradicinis spektaklis, skirtas visai šeimai. Atsisakantis stereotipinių rėmų režisierius Artūras Areima imasi vieno sudėtingiausių iššūkio – aktualaus spektaklio vaikams ir suaugusiems.

Pagrindinis režisieriaus tikslas – priminti žiūrovams, kad fantazija yra gyva ir labai norint pasaulį galima apkeliauti su riedlente. „Kaip kino režisieriaus Terry Gilliamo  filmus  „Barono Miunchauzeno nuotykiai“, „Daktaro  Parnaso fantazariumas” , Timo Burtono „Svynis Todas: demoniškas Flyto gatvės kirpėjas“, „Čarlis iš šokolado fabrikas“ bei kitus, taip ir šį spektaklį, gali žiūrėti vaikai ir  suaugę. Mažesnieji supras vieną spektaklio liniją, o vyresnieji – kitą“, – teigia režisierius.

Spektaklio „Mechaninė širdis“ veiksmas prasideda Škotijos sostinėje Edinburge 1874 metais. Berniukas Džekas gimsta pačią šalčiausią pasaulio dieną, dėl to jo širdis sušąla į ledą ir nustoja plakusi. Gydytoja Madlena įsodina jam laikrodį su gegute, kuris berniukui turi atstoti tikrą širdį. Norėdamas išgyventi Džekas privalo laikytis trijų taisyklių: neliesti rodyklių, tramdyti pyktį,  niekada, niekada, niekada neįsimylėti.  Antraip širdies laikrodžio didžioji valandų rodyklė perskros odą, kaulai sutrupės, o mechaninė širdis vėl subyrės. Bet ar įmanoma suvaldyti jausmus? Tokį iššūkį sukelia susitikimas su gražuole dainininke Akasija. Kelionėje pas mylimąją jaunuolis atranda patį save ir sužino didžiąją tiesą.

Šis spektaklis tai – fantastinė kelionė į meilės pasaulį, kuriame svarbiausia išmokti ne apsaugoti savo širdį, o sugebėti ją atverti kitiems…

Premjera – 2015 m. sausio 31, vasario 1, 13 ir kovo 21 d.

Didžioji  scena (N- 10 )

Spektaklyje naudojami dūmų efektai 

Trukmė – 3 val. ( su pertauka)

Dviejų dalių spektaklis

Copy of vaiku linija- logotipas

SPEKTAKLIS „MECHANINĖ ŠIRDIS“ + DISKUSIJA PATYČIŲ TEMA SU KAUNO VAIKŲ LINIJA
NKDT naujajame sezone ir toliau tęsia misiją „Menas ne tik vardan meno“. Praėjusiame sezone spektakliai įgavo ne tik kultūrinę, bet ir socialinę vertę – dalis surinktų lėšų už spektaklio „Barbora“ bilietus skirta būtinos ir pirmosios Lietuvoje vakuuminės krūties biopsijos įrangos įsigyjimui, o spektaklio „Aušros pažadas“ audio įrašas buvo dedikuotas akliesiems ir silpnaregiams.
Naujajame sezone dėmesį skirsime vienai iš opiausių problemų – patyčios. Bet kuriame dešimtmetyje ir kiekvienoje žmonių grupėje atrasime vieną siluetą, kuris paveiktas nuolatinio engimo, nesupratimo ir negalėjimo pritapti slepiasi net nuo savo šešėlio. Spektaklis „Mechaninė širdis“ (rekomenduojama žiūrovams nuo 10 m.) – apie skausmingą buvimą kitokiu, visuomenės atmetimą ir žiaurumą. Tai akivaizdi sąsaja su tuo, ką kiekvienas iš mūsų pastebime aplink save. Norėdami ugdyti jaunus žmones ir inicijuoti suaugusiuosius nežiūrėti į šią problemą pro rožinius akinius, po kiekvieno spektaklio „Mechaninė širdis“, kartu su Kauno „Vaikų linija“ Kauno skyriaus psichologėmis ir savanorėmis diskutuosime, analizuosime ir ieškosime būdų, kaip galime prisidėti prie to, kad liūdnų šešėlių mūsų visuomenėje būtų mažiau.

D. Stankevičiaus nuotr. 

LRT Panoramos reportažas

Į puslapio viršų

Repertuaras

Palata

P

Maištas

Palata

P

Maištas

G

Gėlių pasaka

G

Gėlių pasaka

P

Skaičius

Vargšų opera

P

Skaičius

Pilnas repertuaras

Teatro užkulisiai

Teatras onl1ne