Nacionalinis Kauno dramos teatras

Teatro užkulisiai

Teatras onl1ne

Lewis Carroll ALISA STEBUKLŲ ŠALYJE ( spektaklio įrašas)

Neišsemiamos fantazijos pasaulis ir vaikiškas smalsumas net suaugusiuosius traukia vis sugrįžti į Lewiso Carrollo pasaką „Alisa stebuklų šalyje“.

Lewisas Carroll (tikroji pavardė Charles Lutwidge Dodgson) – anglų matematikas, logikas, rašytojas, anglikonų pastorius ir fotografas. Žinomiausia jo knyga „Alisa stebuklų šalyje“ – tai pasaka apie mergaitę Alisą, patekusią į nerealų, stebuklų kupiną pasaulį, kuriame viešpatauja vaikiškos fantazijos ir suaugusiems ne visada suprantamos logikos dėsniai. Nors pasaka paprastai laikoma vaikams skirtu žanru, „Alisa stebuklų šalyje“, o ypač jos tęsinys „Alisa veidrodžių karalystėje“ visais laikais buvo ypatingai populiarios knygos ir tarp suaugusiųjų.

Netradicinis, absurdo ir fantastikos elementų prisotintas pasaulis jau seniai viliojo dažniausiai vaikams statančią režisierę E. Piotrowską. Jos objektų teatras – tai daiktų, kurie menininkų dėka scenoje tampa kuo tik užsigeidžia jų fantazija, teatras. Šis teatro žanras ypatingai mėgiamas vaikų. Jis artimas lėlių teatrui, tačiau dar panašesnis į pačių vaikų žaidimus, kuriuose veikėjais tampa paprasti daiktai. Retas suaugęs sugebės įsivaizduoti, kad purvo sauja – tai šokoladas ar pats skaniausias pasaulyje pyragas. O vaikams tai – vieni niekai.

Iš lenkų kalbos vertė Birutė Jonuškaitė

Adaptacijos autorė ir režisierė – Ewa Piotrowska
Scenografė – Giedrė Brazytė
Kompozitorius – Antanas Jasenka

Vaidina: Saulius Čiučelis, Inga Mikutavičiūtė, Tomas Rinkūnas, Artūras Sužiedėlis

PREMJERA – 2011 m. spalio 8, 9 ir 15 d.

Repertuaras

Anderseno gatvė

G

Dupletas

G

Tiesa

Bestuburiada

Barbora

Sombras

Sombras

Būtybės

Trojietės

Visas repertuaras

teatro užkulisiai

Teatras onl1ne

Teatro Rėmėjai

Kūrybinė
agentūra

Teatro
Spaustuvė

Teatro Partneriai

informacininiai rėmėjai