Nacionalinis Kauno dramos teatras

Teatralams įteikti Auksiniai scenos kryžiai

Šįkart Auksiniai scenos kryžiai ir Boriso Dauguviečio auskaras buvo teikiami Šiaulių dramos teatre, neseniai atnaujintoje scenoje. Apdovanojimų ceremoniją režisavo Šiaulių dramos teatro meno vadovas Paulius Ignatavičius.

Padėkos premija už ilgametį kūrybos indėlį į teatro meną įteikta aktoriui Vladui Bagdonui.

Boriso Dauguviečio auskaras atiteko kompozitoriui Artūrui Bumšteinui – už sėkmingas naujų sceninės išraiškos formų paieškas.

Už 2018 metais sukurtus geriausius scenos meno kūrėjų darbus Auksiniu scenos kryžiumi apdovanoti:

Režisierius – Elmārs Seņkovs (už spektaklio „Mama Drąsa“ režisūrą, Klaipėdos dramos teatras)

Dramos aktorė (pagrindinis vaidmuo) – Karolina Kontenytė (už Lotės vaidmenį spektaklyje „Kalės vaikai“, Klaipėdos dramos teatras)

Dramos aktorė (nepagrindinis vaidmuo) – Jovita Jankelaitytė (už Chajos vaidmenį spektaklyje „Getas“, Nacionalinis Kauno dramos teatras ir teatras „Utopia“)

Dramos aktorius (pagrindinis vaidmuo) – Darius Meškauskas (už Mamos Drąsos vaidmenį spektaklyje „Mama Drąsa“, Klaipėdos dramos teatras)

Dramos aktorius (nepagrindinis vaidmuo) – Rytis Saladžius (už vaidmenį spektaklyje „Durys“, Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

Nominuotas Mantas Zemleckas (už Kitelio vaidmenį spektaklyje „Getas“ ir vyro vaidmenį spektaklyje „Keturi“, Nacionalinis Kauno dramos teatras, teatras „Utopia“)

Scenografė – Goda Palekaitė (už scenografiją spektakliams „THE PERFECT MATCH arba SU NAUJAIS METAIS, IONESCO!“, Valstybinis Šiaulių dramos teatras, ir „Durys“, Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

Kompozitorius – Sven Helbig (už muziką šokio ir muzikos spektakliui „Mano Piteris Penas“, Šeiko šokio teatras)

Nominuotas  Anatolijus Šenderovas (už muziką spektakliui „Getas“, Nacionalinis Kauno dramos teatras, teatras „Utopia“)

Šviesų dailininkas / vaizdo projekcijų kūrėjas – Vilius Vilutis (už šviesų dizainą spektaklyje „Durys“, Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

Opera / operetė / miuziklas – komiksų operos „α“ („Alfa“) kūrybinė grupė:

Režisierė, scenos ir kostiumų dizainerė Dr. GoraParasit (Gintarė Minelgaitė)

Kompozitorius Albertas Navickas

Libreto autorė Gabrielė Labanauskaitė

Video menininkas ir scenos dizaineris Oskaras Gudas

Iliustratorius Edvinas Špetas

Skulptorius Donatas Repeika

Šviesų dailinininkas Povilas Laurinaitis

Choreografas – Jo Strømgren (už spektaklio „Durys“ choreografiją, Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

Baleto artistas / šokio atlikėjas – Mantas Daraškevičius (už Birbanto vaidmenį balete „Korsaras“, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, ir Zorbos vaidmenį balete „Graikas Zorba“, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras)

Nacionalinė dramaturgija Aleksandr Špilevoj (už spektaklio „BAGADELNIA“ dramaturgiją, Valstybinis Šiaulių dramos teatras)

Debiutas / Jaunasis menininkas – aktorė, režisierė, dramaturgė Andra Kavaliauskaitė (už socialinį tyrimą ir monospektaklio „SEEN“ sukūrimą, Alytaus miesto teatras)

Teatras vaikams ir jaunimui – choreografė Agnija Šeiko (už šokio ir muzikos spektaklį „Mano Piteris Penas“, Šeiko šokio teatras)

Nominuota Eglė Kižaitė (už spektaklius vaikams „Būtybės“, „OP!“, „Vėjai švilpia apie draugystę“ ir „Vėjai švilpia apie mažus atradimus“)

Lėlių ir objektų teatras – spektaklio „Užburtas kalnas“ kūrybinė grupė (Kauno valstybinis lėlių teatras):

Režisierius, dramaturgas Andrius Žiurauskas

Dailininkė Giedrė Brazytė

Kompozitorius Olegas Jerochinas

***

Apdovanoti  2018 metų Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijomis šiemet buvo pateiktas rekordinis pasiūlymų skaičius – 104. Juos vertino kultūros ministro įsakymu sudaryta komisija: Margarita Alper, Goda Dapšytė, Lina Klusaitė, Rasa Murauskaitė, Martynas Petrikas, Jūratė Račinskatė, Ingrida Ragelskienė (komisijos pirmininkė), Helmutas Šabasevičius ir Remigijus Vilkaitis.

Parengta pagal www.menufaktura.lt informaciją

Teodoro Biliūno ir Donato Stankevičiaus nuotraukos

 

Grįžti atgal

Teatro Rėmėjai

Kūrybinė
agentūra

Teatro
Spaustuvė

Teatro Partneriai

informacininiai rėmėjai