Nacionalinis Kauno dramos teatras

Įsigykite bilietus

Sąmojų ir absurdiškų situacijų kupiną pjesę parašė tikri prancūzų komedijos meistrai – garsus komikas aktorius Jean Dellas ir rašytojas, dramaturgas Gérald‘as Sibleyras. 2003 m. už geriausią metų komediją šie autoriai apdovanoti „Moljero“ premija (prancūziškas „Auksinio scenos kryžiaus“ atitikmuo). Prancūzų komedijos meistrų pjesėje be galo šmaikščiai pažvelgiama į Europos Sąjungos paramos įsisavinimo gudrybes.

Kokių tik diplomatinių ir biurokratinių fokusų nesigriebia Bušono meras, kad išgelbėtų savo kaimelį nuo išnykimo! Tai aukščiausio lygio humoras apie komiškąją Europos diplomatijos pusę.

Tikrasis Bušonas (pranc. bouchon – „kamštis“) – kaimelis Pikardijoje. Per 2006 m. gyventojų surašymą jame registruota 150 gyventojų… Tačiau spektaklis ne apie jį. Bušono (lietuviškai galėtume vadinti Kamštenu) meras Žakas kaip įmanydamas gudrauja ir vagia Europos Sąjungos teikiamą paramą. Padedamas ištikimos sekretorės Odetės ir brolio Nikolia, jis bando kamšyti vis didėjančias finansines miestelio skyles. Viskas klostosi puikiai, kol į jų atkampią gyvenvietę atvyksta Europos Sąjungos valdininkas Roberas Flapi. ES parama, nepriklausomybės paskelbimas, karas, paliaubos – spektaklyje vyksta visi įmanomi politiniai pokyčiai ir diplomatinės gudrybės, kad tik gyvuotų Bušonas.

Premjera – 2010 m. gruodžio 28, 30, 31 d.  Rūtos salė

Trukmė – 1 val. 30 min. ( be pertraukos)

Apdovanojimai

2011m. Fortūnos apdovanojimas už nepagrindinį sekretorės Odetės vaidmenį

2011m. Fortūnos diplomas už debiutą režisuojant komediją „Tegyvuoja Bušonas!“ aktoriui Ričardui Vitkaičiui

Į puslapio viršų

Repertuaras

Skėriai

Vietiniai

Hamletas

K

Žydroji paukštė

Aušros pažadas

Getas

G

Mano Piteris Penas

Visas repertuaras

teatro užkulisiai

Teatras onl1ne