Nacionalinis Kauno dramos teatras

Paštininkas ir serbentai

  • Spektaklis 6-10 m. vaikams

Mažoji scena

Stanisław Ignacy Witkiewicz-Witkacy

Batsiuviai

Dviejų dalių spektaklis

„Eklektika – yra žodis, kuris ypatingai svarbus šiam spektakliui. Tai svarbus žodis visai kartai. Eklektika yra išeitis, ji pilna nerimo, nes nieko iki galo nemoki. Mano mažame kūnelyje administruojasi penki vidiniai gyvenimai, eklektiškai.“ Antanas Obcarskas, režisierius


Režisierius
Antanas Obcarskas
Dramaturgas
Laurynas Adomaitis
Scenografijos dailininkė
Lauryna Liepaitė
Kostiumų dailininkas
Juozas Valenta
Kompozitorius
Rolandas Venckys
Vaizdo menininkė
Saulė Bliuvaitė
Režisieriaus asistentas
Deivydas Valenta
Vertėja
Irena Aleksaitė
Vaidina
Gytis Ivanauskas (Sajetanas Tempė)
Saulius Čiučelis (Robertas Skurvis)
Deividas Breivė (Pameistrys)
Mantas Bendžius (Pameistrys)
Augustė Šimulynaitė (Kunigaikštienė)
Aistė Zabotkaitė (Kino kameros operatorė)
Saulė Sakalauskaitė (Kino kameros operatorė)
Motiejus Ivanauskas (Šokėjas)
Marius Karolis Gotbergas (Šokėjas)

Įsigykite bilietus

Pastatymas – NKDT ir teatro „Utopia“ koprodukcija, kurią finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Adomo Mickevičiaus institutas Varšuvoje ir Lenkų institutas Vilniuje.

„Batsiuviai“ yra tarp realybės ir absurdo balansuojantis spektaklis-vizija, kuriame kūrėjai klausia, ką veikia batsiuviai, kai batų siūti daugiau nebereikia? Šiandien batų yra tiek daug ir jie atkeliauja iš taip toli – dažniausiai iš tolimųjų Rytų, ir, panašu, kad pačių batsiuvių tiesiog niekam nebereikia – kaip kokios atgyvenusios profesijos ar pagyvenusio žmogaus. Kas yra batai batsiuviams, kurie nebesiuva batų? Stanisław Ignacy Witkiewicz, kitaip žinomas kaip Witkacy, viena spalvingiausių lenkų kultūros asmenybių – filosofas, meno teoretikas, rašytojas, dramaturgas, fotografas, tapytojas, savotiškas XX a. menininko etalonas, pateikęs stebėtinai tikslias įžvalgas šiandieninės tikrovės atžvilgiu, parodęs pribloškiantį sugebėjimą plačiai diagnozuoti savo laikmečio ligas ir būsimo amžiaus blogį. Pagrindinė spektaklio tema yra visuomeninių situacijų ir individo asmeninės būklės pasikeitimai prieš ir po revoliucijų – kai batsiuviams nebereikia siūti batų, jie įvykdo revoliuciją ir paima valdžią. Jie buvo engiami ir nebereikalingi, o dabar yra valdantieji, bet ar jie gali ką nors pakeisti? O gal taip pat susirgs savo engėjų dvasios ligomis? Nepaisant revoliucijų, Witkacy diagnozuoja žiaurią tiesą – vieninteliai nesikeičiantys dėmenys kasdienybėje yra nuobodulys bei nepasitenkinimas esama situacija. Dabarties pasaulis panašus į Witkacy „Batsiuvių“ pasaulį – stiprėja nuobodulys, revoliucinės nuotaikos ir nepasitenkinimas. Kokia revoliucija laukia mūsų?

Premjera – 2020 m. lapkričio  29 d. 18 val. Tiketos platformoje.

Instrukciją, kaip įsigyti bilietą ir žiūrėti tiesioginę spektaklio transliaciją, rasite čia

Spektaklis yra festivalio „Scena 10×10“  programos dalis

Nuotraukų autorius D. Matvejev

Atsiliepimai

, Iš tiesų „Batsiuvių“ kūrėjams tenka nemenka užduotis - spektaklyje išsaugoti kuo daugiau teatro, kai jis tampa skaitmeniniu, bet nepaversti jo teatriniu filmu. Kamera juda, nes turi sekti kintantį vaizdą, aktoriai vaidina, bet pusiau kinui, pusiau teatrui, - vaidinti tarsi pilnai salei nepavyksta, nes kamera dar labiau išdidina ir taip stiprias emocijas. Mizanscenos kartais net ima priminti situacijų komedijos parodiją - visi diskutuoja susėdę ant sofos, laukia pagaliau pasirodančios trūkstamos kompanijos grandies, svaidosi nepavykusiais juokeliais ir t. t.

Nuobodulio virusas. Laura Šimkutė. Menų faktūra

, Pjesėje atsisakyta dramos žanrui būdingų pagrindinių taisyklių: tekstas dekonstruotas, neegzistuoja įprastinis sceninis dialogas, tarp veikėjų vyrauja tarpusavio nesusišnekėjimas, dominuoja alogiškas, nerišlus dialogas. Nėra aiškios tekstinės linijos bei priežasties ir pasekmės ryšio, kaip ir nėra nuoseklaus naratyvo. Siekiama ne pripažinti beprasmybę, o įsisąmoninti ją, kad nugalėtum. Visa tai itin būdinga absurdo dramaturgijai.

Kauno dramos teatre priimtas Witkacy iššūkis. Aistė Verpečinskaitė. Kauno diena

Apdovanojimai

2021m. 42-ojo LIETUVOS TEATRŲ PAVASARIS –  KAUNAS 2021 pagrindinio aktoriaus prizas  Sauliui Čiučeliui už Roberto Skurvio vaidmenį

2021m. 42-ojo LIETUVOS TEATRŲ PAVASARIS –  KAUNAS 2021 diplomas kūrybinei komandai už intelektualaus teatro puoselėjimą

2021m. Fortūnos apdovanojimas aktoriui Sauliui Čiučeliui ir režisieriui Antanui Obcarskui

2021m. Auksinis scenos kryžius dailininkei Laurynai Liepaitei

Į puslapio viršų

Repertuaras

Ne sau žmonės

Juozui Grušui –120

Keturi

T

Senos damos vizitas

Bestuburiada

Pavojingi ryšiai | PERKELTAS IŠ 2021 11 03 D.

Palata

K

Gentis | PERKELTAS IŠ 2021 11 04 D.

Pavojingi ryšiai

Palata

Visas repertuaras

teatro užkulisiai

Teatras onl1ne

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Tobulėjame kartu su

Skip to content