Nacionalinis Kauno dramos teatras

Festivalis „Nerk į teatrą“

Festivalio „Nerk į teatrą“ istorija

I edukacinis festivalis vaikams ir jaunimui „Nerk į teatrą“ įvyko 2011 m. sausio 27 d. Festivalio idėja – suteikti galimybę jaunimui ir vaikams pažvelgti į teatrą iš nematomos pusės – užkulisių. Festivaliui rengtasi labai nuotaikingai. Visa teatro savaitė (vasario 21 – 26 d.) buvo skirta visapusiškai ištreniruoti ir parengti būsimuosius „narus“ giliai pūkštelėti į teatro vandenis: čia veikė kūrybinės dirbtuvės, kuriose buvo galima išbandyti kostiumų, dekoracijų, butaforijos sukūrimo ir pagaminimo procesą. Norintieji geriau pažinti teatro erdves ir jo istoriją, galėjo dalyvauti ekskrusijose po teatro erdves. Savaitę vykęs festivalis susilaukė apie 2 tūkst. lankytojų. Visiems dirbtuvių ir ekskursijų dalyviams buvo įteikti pirmos pakopos teatro nario diplomai. I-ojo festivalio metu vyko renginiai: „Pagamink dekoraciją Hip Hopo koncertui!“, „Gyvenimas teatre: žvilgsnis į dekoracijų gamybos barą“, spektaklis „PUPI PIPA PUPI“, spektaklis – koncertas „No Concert“.

II festivalis, vykęs 2012 m. balandžio 23 – gegužės 4 d., Kauno miesto jaunimui pasiūlė dar daugiau dirbtuvių ir galimybių pažinti teatrą. Dalyviai susipažino su režisieriumi Gyčiu Padegimu, dizainere Diana Kuzmickaite, kompozitoriumi Giedriumi Kuprevičiumi, fotografu Donatu Stankevičiumi. Festivalio metu vyko praktinis, kūrybinis, terapinis seminaras „PAŽINK  SAVE  VAIDINDAMAS“. Seminarą vedė teatro ir kino aktorė, teatro mokytoja metodininkė, psichodramos ekspertė Daiva Rudokaitė. Seminaro paskirtis – sumažinti vidinę įtampą, atsipalaiduoti ir išlaisvinti savo kūrybines galias. Spektaklius rodė LMTA, Šiaulių universiteto, Klaipėdos univesitetų baigiamųjų aktoriaus meistriškumo ir režisūros kursų studentai. Festivalį vainikavo uždarymo koncertas. 2012 metais vykęs festivalis nenusileido pirmajam ir susilaukė daugybės lankytojų. II-ojo festivalio metu dalyviai turėjo galimybę sudalyvauti Flash mob‘e „Nerk į teatrą vietoje TV!“, atskleisti save kurybinėse dirbtuvėse, pasikalbėti su teatro kūrėjais bei pamatyti junųjų kūrėjų spektaklius.2012 kostiumu dirbtuves

II-asis „Nerk į teatrą festivalis 2012.“ Kostiumų dirbtuvės.

 III  festivalio metu, 2013 m. kovo 14 – 16 d., teatro mylėtojus kvietėme į pamėgtus ir jau tradicinius užsiėmimus, bei pasiūlėme keletą naujų. Vienas jų – scenos judesys, kurį vedė teatro ir kino choreografė, aktorė Vesta Grabštaitė. Vyresnieji galėjo dalyvauti teatrologų diskusijoje apie šiuolaikinio teatro tendencijas, stebėti režisieriaus G. Varno spektaklio „Nusikaltimas ir bausmė“ įrašą. Ekskursijos „TEATRO ERDVĖS“ metu dalyviai galėjo susipažinti su vidiniais teatro koridoriais, salėmis bei po rekonstrukcijos atsinaujinusia istorine Didžiąją scena. Kaip jau tapo įprasta, festivalį  lydėjo jaunųjų teatralų pasirodymai. Spektaklius rodė LMTA (Lietuvos muzikos ir teatro akademija) ir Šiaulių universitetai. III-iasis festivalis susilaukė itin didelio dėmesio. Festivalis išsiskyrė įvairių renginių pasiūlymais – scenos judesio, scenografijos, aktorinėmis dirbtuvėmis, jaukiais sambūriais festivalio būstinėje, akademiniais spektakliais ir kt. 2013 metų pabaigoje Lietuvos kultūros ministerija festivalį „Nerk į teatrą“ įvardijo kaip geriausiai parengtą ir įvykdytą vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos projektą.

2013

III-iasis „Nerk į teatrą festivalis 2013.“ Scenografijos dirbtuvės.

 IV  festivalio (2014 m. vasario 10 – 14 d.) organizatoriai daugiau dėmėsio skyrė pradinių klasių moksleiviams, pasiūlydami jų amžių atitinkančius užsiėmimus. Prie programos prisijungė ir „Forumo teatro“ dirbtuvės, kurias vedė aktorius bei pedagogas Vytautas Gasiliūnas. Teatro mylėtojai buvo kviečiami panardyti muzikos garsuose su multiinstrumentalistu Tomu Dobrovolskiu, taip pat praplėsti akiratį ir susipažinti su būsimųjų aktorių diplominiais spektakliais, pasikalbėti su režisieriumi Artūru Areima, teatrologėmis Silvija Čižaite-Rudokiene bei Monika Jašinskaite. Šokio teatras PADI DAPI FISH ir „Žuvies akis“  festivaliui pristatė spektaklį „Akvariumai“, kuris rodytas netradicinėje erdvėje – biuro, įsikūrusio I. Kanto gatvės patalpoje. Tarsi tikrame akvariume, scenoje susitiko skirtingų šokio žanrų ir tradicijų šokėjai, susivienijantys bendrai netradicinei idėjai. „Nerk į teatrą“ vainikavo renginys „Pirma naktis teatre” – naktinis spektaklio „Plėšikai“ seansas.

20174

IV-asis „Nerk į teatrą festivalis 2014.“ Menų dirbtuvės.

V  jubiliejinis festivalis, vykęs 2015 m. vasario 9 – 15 d., pakėlė festivalio kartelę dar aukščiau ir dalyviams pasiūlė dar įdomesnių ir naujų renginių. Programos išskirtinumas – užsiėmimai visai šeimai. Tėveliams su vaikais buvo siūlomos kūrybinės teatro dirbtuvėse kartu su režisiere Agne Sunklodaite ir kompozitoriumi Deividu Gnedinu, o „Šeimos santykių  institutas“ siūlė konfliktų sprendimo pamokas forumo  ,,Pabandykime pyktis… taikiai“. Šv. Valentino dieną romantiškai nusiteikusias poreles kvietėme į jaunųjų NKDT aktorių teatralizuotą gyvos muzikos koncertą ,,Ain‘t no easy way out“. Įvairios trupės, teatrai ir jaunieji režisieriai festivalio metu pristatė jaunimui skirtus spektaklius: „Keletas pokalbių apie Kristų“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras), „59‘Online“ (Menų spaustuvė), „Šiuolaikinis tolerancijos centras“ (Bad rabbits) ir kt. Režisierius Tadas Montrimas ir festivalio koordinatorė Rugilė Pukštytė kvietė vyresnius žiūrovus sudalyvauti atvirose diskusijose, viena jų – apie nuogą kūną teatre. 2015 m. festivalis teatro „narams“ pasiūlė  net keturiasdešimt renginių, skirtų įvairaus amžiaus teatro  mylėtojams.

2015

V-asis „Nerk į teatrą festivalis 2015.“ Užsiėmimai vaikams.

2016 m. jau VI edukacinis festivalis jaunimui „Nerk į teatrą“ persikėlė į kovo mėnesį, vyko 7-13 dienomis. Išaugęs iš vaikų ir jaunimo festivalio marškinėlių, renginys tapo atviras visiems, besidomintiems teatru: nuo mažiausiųjų iki vyresniųjų.

Iš viso programoje 39 renginiai: 9 nemokami, 7 spektakliai (  „Dievas yra DJ“, „Prarastoji Antarktis“ (Latvija), „Vienatvė. 1991”, “Miškinis“, „Astrida“, “Aplink pasaulį 2“ ir“Išeik į kiemą“), skirti įvairaus amžiaus publikai, 8 dirbtuvės – prie grimo, aktoriaus meistriškumo, režisūros, scenos kalbos dirbtuvių prisijungė pantomima ir improvizacija! Daugybė diskusijų ir ekskursijos po teatro erdves.

Vyko dokumentinio filmo „Smogikai“ ir G. Varno režisuoto spektaklio „Nekalti“  įrašo peržiūra, protų mūšis žaidime „Teatro genijus“.

Visa programa: NERK 2016 programa

 

Nerkiteatra_konferencija_160229_0123

Balso pratybų kuratorės chormeisterės Danguolės Beinarytės  rankose  festivalio talismanas – geltoni lastai 

Koncertas TWIST AND SHOUT

Rido Beržausko vaizdo siužetai

Į puslapio viršų

Repertuaras

Kiškis pabėgėlis

Fjorenca

Balta drobulė

Žemės ar moters

P

Sekretas

Palata

Palata

G

Junas Gabrielis Borkmanas

Plėšikai

Maištas

Visas repertuaras

teatro užkulisiai

Teatras onl1ne