Nacionalinis Kauno dramos teatras

Premjera! Komedija su užkulisių elementais AŠ – MOLJERAS

Vasario 3, 4, 13 d. Didžiojoje scenoje įvyks ilgai laukta komedijos „Aš – Moljeras“ pagal Molière‘o pjesę „Tariamas ligonis“ ir biografijos motyvus premjera. Spektaklio autorė – aktorė ir režisierė, pjesių autorė bei teatro pedagogė Inesa Paliulytė.  Scenografijos ir kostiumų dailininkė – Kotryna Daujotaitė, kompozitorius – Raigardas Tautkus, choreografė – Marija Baranauskaitė.

„Tariamas ligonis“– paskutinė didžiojo prancūzų komediografo pjesė, kurią parašė sunkiai sirgdamas. Molière‘as skelbė: „Šis spektaklis skirtas žmonėms pailsėti po sunkios darbo dienos, nes juokas – geriausias daktaras!“ Ir jau daugiau nei 300 metų „Tariamas ligonis“ karaliauja pasaulio teatrų scenose (vien Comédie-Française suvaidintas 2300 kartų). Tai šmaikštus pasakojimas apie seną turtuolį, kas mėnesį nemažą sumą paklojantį daktarams ir vaistininkams. Išleisti dukterį už daktaro ir gauti nemokamas paslaugas iš žento, jo galva, puikus sumanymas. Šio spektaklio režisierė Inesa Paliulytė šmaikščiai perrašė „Tariamą ligonį“, pagrindinį vaidmenį patikėdama, kaip ir dera, pačiam Moljerui. „Aš – Moljeras“ – spektaklis, kupinas žavių klounados elementų, čia karaliauja prancūziškas farsas, pastoralė, net operete. Kerinti muzika, aktorinė improvizacija, šmaikščios situacijos ir intrigos neleis atsikvėpti nei akimirkai. Paslaptinga ir trapi aktoriaus prigimtis čia atsiskleidžia netikėtu rakursu kaip pažadas viską nugalinčiai kūrybai ir meno triumfui. Tai gyvas, energingas pasakojimas apie kvailumą ir veidmainystę, meilę ir drąsą. Didysis „teatro ligonis“ Moljeras miršta scenoje, vaidindamas savo paties kūrinį. Moljeras mirė – tegyvuoja Moljeras!

Vaidina aktoriai Kęstutis Povilaitis, Martyna Gedvilaitė, Inesa Paliulytė, Karolina Elžbieta Mikolajūnaitė, Arnas Ašmonas, Andrius Gaučas, Nijolė Lepeškaitė, Ugnė Žirgulė, Egidijus Stancikas, Gintautas Bejeris, Henrikas Savickis, Mantas Zemleckas, Arūnas Stanionis bei teatro mokyklėlės „Mano teatras“ auklėtinės Greta Dobožinskaitė, Austėja Vikonytė, Luiza Aarflot.

Premjera – 2018 m. vasario 3, 4, 13 d.  Didžiojoje scenoje

Bilietai jau prekyboje

 

Repeticijos akimirkos. Rido Beržausko nuotr.  

 

Grįžti atgal