Nacionalinis Kauno dramos teatras

Veikia Igno Maldaus fotografijų paroda MAGIC

Nuo kovo 3 dienos Nacionaliniame Kauno dramos teatre veikianti Igno Maldaus fotografijų paroda „Magic“ kviečia naujai pažvelgti į tai, ką žinomas menininkas Detroite pradėjo dar 2012 metais. Pasaulinio populiarumo ir pripažinimo sulaukusi fotografijų serija aktualumo nepraranda ir šiandien. Labai vaizdiškai, dramatiškai ir kinematografiškai kuriamas pasaulis Igno Maldaus darbuose neapsiriboja nei statistiška kasdienybe, nei geografinėmis lokacijomis.
„Objektus savo fotografijai renkuosi taip, kaip režisierius renkasi pagrindinį vaidmenį atliekantį aktorių – čia svarbu viskas: forma, išraiška, retorika ir jos turinys. Kiekvienas daiktas turi savo istoriją, o gal kiekviena istorija sukuria daiktą? Šia fotografijų serija nepretenduoju į epišką kasdienybės įamžinimą, tai daugiau tragikomiškas mono spektaklis, kurio epicentre žmonių sukurti ir tų pačių žmonių pamiršti kūriniai“, – pranešime spaudai teigia menininkas.
Būtent šiame taške fotografas Ignas Maldus pradeda savo kūrybos procesą. Spalvotose fotografijose pasakojama apie autonomišką fotografijos objektų gyvenimą. „Atsitraukus Žmogui, sukurtas vienetas niekur nedingsta, tik lėtai keliauja visiško sunykimo link. Pripažindamas neatsakingo vartojimo klaidas, su pamirštomis meistriškumo apraiškomis atsisveikinu savaip – lengvabūdiškai ir hedonistiškai, suteikdamas akiai nematomą spalvų spektrą“.
Igno Maldaus kuriama vidutinio formato analoginė fotografija nėra skaitmeninis kompiuteriu kuriamas vaizdas. Menininkas, išnaudodamas akliną tamsą ir pamatines technologijas, būsimą vaizdą foto juostoje nuspalvina sekundės trukmės spalvotomis blykstėmis – tokiu būdu objektyvas pamato tai, ko žmogaus akiai pamatyti nepavyksta.
„Tikiu, kad paroda „Magic“ primins apie turimas pareigas. Ar tai manifestas? Žinoma! Fragmentų mumifikacija ir daiktų personifikacija neatsakingo vartojimo fone”, – globalines problemas vardina autorius Ignas Maldus.

Organizatorių informacija

 

Grįžti atgal